jak dlugo finansować firme

Jak długo finansować firmę z kredytu?

Posted by

Wzięcie kredytu często jest jedyną możliwością finansowania naszej działalności gospodarczej. Mimo, że niechętnie decydujemy się na pożyczkę, to nie jest to najgorsze rozwiązanie. Dzięki niej możemy inwestować i rozwijać firmę, co jest przecież niezmiernie ważne. W zależności od tego, jakiej pomocy potrzebujemy możemy zdecydować się na kredyt obrotowy bądź inwestycyjny. Kiedy się na niego zdecydować? I jak długo można finansować firmę z kredytu aby się nie zadłużyć?
Kiedy wziąć kredyt na firmę?
Coraz więcej Polaków decyduje się na założenie firmy. Powody są różne, jednak większość z nas chce po prostu zacząć pracować na siebie. Otworzenie działalności to także szansa na spełnienie naszych marzeń i dużo większe zarobki. Myli się jednak ten, kto uważa, że dzięki temu będzie znacznie mniej pracować. Prowadzenie własnej firmy to bardzo duży wysiłek, nawet jeżeli dobierzemy zespół wykwalifikowanych pracowników. Właściciel pracuje przeważnie najwięcej i stale musi być na bieżąco z wszelkimi zmianami prawnymi. Problemów jest bardzo wiele, jednym z nich jest brak środków finansowych. Co zrobić gdy nie mamy pieniędzy na wypłatę dla dostawców bądź pracowników? Nie możemy przecież pozwolić sobie na pojawienie się złych opinii na temat naszej firmy, może to zrujnować całą markę. Podobnie wygląda kwestia samego założenia działalności. Nie jest łatwo wystartować na rynku dlatego należy dokładnie obmyślić strategię i stopniowo ją realizować. W każdej z powyższych sytuacji pomocny będzie kredyt.
Kiedy kredyt zacznie się zwracać?
To najważniejsze pytanie, które zadają sobie przedsiębiorcy zaciągający kredyt na firmę. Posiadanie zadłużenie może być stresujące, dlatego chcemy zminimalizować okres spłat. Prognozy i statystyki są dość optymistyczne. Przy rozsądnym zarządzaniu budżetem nasz kredyt po okresie mniej więcej dwóch lat powinien zacząć się zwracać. W tym czasie powinniśmy poczynić nowe inwestycje, rozszerzyć zasięg i usprawnić prace. Oczywiście na początku wydatków jest więcej niż zysków, jednak będzie to tylko przejściowe i jest to zupełnie naturalne przy każdym biznesie, niezależnie od branży. Wszystkie nasze wydatki muszą być poczynione z głową, a każda złotówka dokładnie wyliczona. Tylko takie podejście gwarantuje nam sukces.

Kredyt może bardzo pomóc, szczególnie młodym przedsiębiorcom w rozwoju firmy. Jak się okazuje nie musimy się go obawiać. Po okresie ok. 2 lat powinien zacząć się zwracać.

 

Artykuł opracowany przy pomocy portalu pozyczkolista.pl.